Tanácsok gépfejlesztéshez
Ha úgy döntesz, hogy a laptopod processzorát cseréled le egy gyorsabb típusúra, akkor először meg kell győződni arról, hogy ez lehetséges. Első lépésként a laptop leírását kell átböngészi, mivel a legtöbb gyártó a mellékelt leírásban feltünteti, hogy milyen processzortípusokkal kompatibilis a laptop alaplapja. Ha nincs ilyen leírás akkor a processzor fészkének (Socket) típusából kell kiindulni. A laptop alaplapjába csak olyan processzor csatlakoztató, mely kompatibilis az adott fészektípussal (Socket típussal).
Processzor TPD
Ha processzort cserélsz a laptopodban, rendkívül fontos, hogy a processzor hőcserélő rendszere, hűtőrendszere (TPD – Thermal design power) megegyezzen a korábbi processzor rendszerével. Ha olyan CPU-t vásárolsz, mely számottevően több hőt termel, akkor a hűtőrendszer nem birkózik meg ezzel és a laptop összes rendszere túlmelegedhet és tönkremegy, ami a laptop szerviz felkeresésével jár.
Ha új processzort vásárolsz a laptopba, az L2 és L3 memória mérete is jelentőséggel bír. Itt egy egyszerű szabály van: minél több, annál jobb.
Ha a laptopod processzorát szeretnéd cserélni, fejleszteni, minden esetben érdemes egy budapesti szervizben elvégezni ezt a munkát, ahol a szakemberek könnyen és gyorsan megállapítják, hogy milyen típusú hardvert lehet a laptop alaplapjába illeszteni, a helyszínen megvásárolhatod jutányos áron az alkatrészt, amit ingyenesen behelyeznek. A processzor cseréje együtt jár a hővezető paszta cseréjével és a hűtőrendszer tisztításával is.
Ha a laptopod hűtőrendszere egyetlen hővezető csövet tartalmaz, mely a processzor és a videokártya hűtéséért egyszerre felel, nagyon körültekintően kell processzortípust választani, hogy a nagyobb hőtermelés ne okozzon meghibásodást.
Hogyan válasszak laptop processzort, ha lassú a gépem és cserélni szeretném? További érdekes és izgalmas olvasnivaló témák: laptop szerviz, laptop processzor, hűtő rendszer, CPU, budapesti szerviz.